Purinova

Purinova

Purinova to polska firma produkująca m.in. serie produktów Izopianol czy Novabase. Jej siedziba znajduje się w Bydgoszczy, w miejscu kompleksu chemicznego Zachem SA. Firma kontynuuje ponad 30-letnią tradycję Wydziału T-7300, który specjalizował się głównie w produkcji polioli poliestrowych, klejów poliuretanowych i systemów PUR.

Purinova

źródło: purinova.com

Do najważniejszych grup produktów Purinovy należą: poliole poliestrowe, a więc pianki sztywne i elastyczne oraz elastomery, estry syntetyczne (faza badań), kleje, a także całe systemy natryskowe (Polios), systemy obuwnicze, środki sieciujące, antyadhezyjne i impregnaty.

Od kilku lat Purinova jest oficjalnym, wyłącznym przedstawicielem w Polsce hiszpańskiej firmy GAMA, Garraf Maquinaria, która oferuje maszyny do natrysku pianek PUR, polimoczników i elastomerów. Tym samym jest to potwierdzenie, że bydgoski producent traktuje sektor izolacji natryskowych bardzo poważnie i priorytetowo.

Działając na rodzimym rynku Purinova zadbała o stosowne certyfikaty PZH, które gwarantują jej produktom atest higieniczny.