PCC Prodex

PCC ProdexBardzo dobra piana poliuretanowa, której budowę wyróżnia ponad 90% otwartych komórek. Produkt jest ekologiczny – czynnikiem aktywizującym spienianie jest woda. Piana jest bardzo gęsta i podczas aplikacji całkowicie wypełnia przestrzeń przeznaczoną do izolacji. Zapewnia oczekiwany współczynnik przenikania ciepła i z powodzeniem może być stosowana np. do termoizolacji w budownictwie mieszkaniowym i przemysłowym.

Piana posiada wysoki stopień adhezji w stosunku do aplikowanych powierzchni. Wspomaga konstrukcję budynku i poddaje się pracy razem z nią. Dzięki budowie otwartokomórkowej doskonale sobie radzi z gospodarką pary wodnej i zapobiega szkodliwemu gromadzeniu się wilgoci. Piana firmy PCC Prodex odznacza się ponadto zdolnością tłumienia dźwięków. Świetnie eliminuje hałas, np. powstały w wyniku uderzania kropli deszczu o blaszane pokrycie dachu.

Nadaje się do izolacji ścian działowych wewnętrznych i zewnętrznych, stropów czy poddaszy. Szybkość prac montażowych oraz brak zmian cech produktu podczas upływu czasu stawia piankę Prodex na czele materiałów izolacyjnych.