Ocieplenia pianką PUR

Izolacje wykonane za pomocą natryskowej pianki poliuretanowej są obecnie jedną z najlepszych metod docieplania domów mieszkalnych i innych budynków. Wynika to między innymi z właściwości jakie posiada pianka PUR oraz z metody jej aplikacji. Niski współczynnik przenikania ciepła oraz jednolita, ciągła warstwa to tylko niektóre czynniki przemawiające na korzyść natrysku PUR w stosunku do innych, tradycyjnych form ocieplania.

Natrysk pianką poliuretanową jest szybki i skuteczny. W przypadku ocieplania konstrukcji dachowych, pianka idealnie wypełnia wszystkie zakamarki i wolne przestrzenie. Nawet przy precyzyjnym ociepleniu wełną mineralną nie jesteśmy w stanie zapewnić takiej szczelności izolacji! Co więcej, pianka wykazuje wysoką zdolność adhezji (przylegania) do każdej powierzchni. Ta cecha sprawia, że warstwa izolacji jest idealnie połączona z najróżniejszymi materiałami konstrukcyjnymi (drewno, blacha, beton itd.).

Izolacja z pianki poliuretanowej zachowuje swoje właściwości przez dziesiątki lat. Struktura pozostaje niezmienna, dzięki czemu po długim okresie czasu parametry izolacyjne są takie same. To istotna właściwość, zwłaszcza w kontekście porównania pianki PUR z wełną mineralną, która posiada tendencję do tracenia swoich właściwości termoizolacyjnych z biegiem lat.

Ocieplenia natryskową pianką PUR to nie tylko termo-, czy hydroizolacja, ale również izolacja akustyczna. Warstwa z piany poliuretanowej jest doskonałą barierą dla dźwięków z zakresu średnich i wysokich tonów. Skutecznie zapobiega przedostawaniu się szumów i hałasów z zewnątrz.

Izolacje natryskowe to znakomity wybór ocieplenia, które będzie nam służyć przez cały okres użytkowania domu lub innego budynku, bowiem izolacje PUR znakomicie spełniają swoją rolę we wszelkiego rodzaju budowlach (przemysł, rolnictwo, budynki użyteczności publicznej itd.).